Koduleht, mis aitab Sul silma paista-saa tuttavaks meie tööprotsessiga

Artikli autor: Kaisa Kukk
10 minuti lugemine

Oleme väga rõõmsad, et jõudsid Kuukukk Disainini! Oleme põnevil ja loodame väga, et saame koostöös Sinuga luua Sulle või Sinu firmale kodulehe, mille üle saad uhke olla! Sellest artiklist leiad infot meie tööprotsessi kohta ning kõige selle kohta, mida veebilehe tellimine endas sisaldab. Kui Sul tekib küsimusi, siis kirjuta julgelt tere@kuukukkdisain.ee

koduleht, mis aitab silma paista
Sellest artiklist saad teada:

Sinu kodulehe sisu on üldiselt Su enda teha. Isegi siis, kui Sa maksad lisaks veebidisainile ja -arendusele ka sisuloome eest, pead Sa mõned olulised asjad enne ise läbi mõtlema. Panime kirja mõned pidepunktid, mida peaksid silmas pidama, kui soovid, et koduleht Su ettevõttele maksimaalselt kasu tooks.

Mida sa oma raha eest saad?

Lihtsa kodulehe pakett on eelkõige välja töötatud mõeldes neile, kes vajavad endale või oma firmale kodulehte, mis annab ülevaate nende tegevusest ning võimaluse läbi kodulehe kontakti võtta.
Meie eesmärk on luua veebileht, mis aitab Sul ennast kliendile tuttavaks teha, on Google’is leitav ning on lisaks sellele visuaalselt läbimõeldud ja nauditav. Toome siinkohal veelkord välja, mida Sa oma raha eest saad

Kodulehe, mis avab sinu tööprotsessi ja põhiväärtusi

Olgem ausad, kui inimene pole Su teenust või kaupa varem kasutanud, siis selle tellimine internetist muudab Su potentsiaalse kliendi ettevaatlikuks. Kust ta teab, et see, mille ta lõpuks saab, on ikka see, mida ta täpselt tahab? Või äkki ta kardab, et teenuse pakkuja on talle ebasümpaatne? Oma tööprotsessi avamine, oma töötajate tutvustamine ning oma sihtgrupiga samade väärtushinnangute demonstreerimine võtab need hirmud ära ja muudab tellimise lihtsamaks.

Veebilehe, kus on kvaliteetsed pildid, mis peegeldavad päriselt sinu brändi

Inimesed saavad enamuse endale vajalikust informatsioonist silmade kaudu. Me oleme väga osavad nähtava põhjal seoseid looma ja järeldusi tegema, seejuures tihti alateadlikult. Näiteks piltide kvaliteet mõjutab väga tugevalt seda, kui usaldusväärsena mingi bränd mõjub. Samas tuleks ettevaatlik olla ka pildipankade fotode kasutamisega – me kõik oleme neid internetis juba nii palju näinud, et tihti tunneme need juba kaugelt ära. Sellisel juhul võib mõni koduleht või reklaam hoolimata pildimaterjali heast kvaliteedist mõjuda võltsi või “toodetuna”.

Nii et kui kasutad pilte, siis olgu neil ka mõte sees ja hea oleks, kui need peegeldaksid päriselt Sinu tooteid, Sinu sihtgruppi ja Sinu väärtusi – ühesõnaga Sinu brändi.

Veebilehe, mida on mugav hallata ja arendada

Su firma laieneb, aeg-ajalt tekivad uued teenused, kaubad ja ideed, seega peab ka sinu koduleht muutustega kaasa tulema. Sinu koduleht peaks olema kergesti muudetav, muidu jääb see Sulle lihtsalt jalgu.

Seetõttu eelistavad tänapäeval enamus veebiarendajaid luua veebilehti mõne sisuhaldusplatvormi peale – see võimaldab hiljem ka klientidel eelteadmisi omamata oma veebilehel ise väiksemaid muudatusi teha, luua uusi blogipostitusi või lisada e-poodi uusi kaupu. Samuti võimaldab see mõne klikiga ära teha vajalikud uuendused, et koduleht vastaks alati kaasaegsetele turvanõuetele, ning teha oma kodulehest backupid juhuks kui midagi seadistamisel valesti läheb või keegi kodulehele sisse häkib.

Kuukukk Disainis kasutame me üldjuhul WordPressi. WordPress on hetkel maailma suurim ja võimalusterohkeim sisuhaldusplatvorm. See on avatud lähtekoodiga platvorm ja kodulehe sisu kuulub puhtalt sulle, sest see ei asu platvormi arendajate serveris, vaid sinu enda valitud veebimajutaja juures (meie partneriks on veebimajutus.ee). Lisaks annab WordPress koos Elementor Proga, mida samuti oma töös kasutame Sulle võimaluse ise kodulehe sisu hõlpsasti muuta ja vajadusel uut sisu lisada.

Koduleht, mis ei meeldi kõigile

Jah, lugesid õigesti. Su koduleht peabki meeldima ainult Sinu sihtgrupile. Võib-olla ei pea see isegi sulle endale meeldima! Üks vanaproua ütles kunagi ühes plekieemaldi reklaamis, et kui üks asi kõlbab kõigeks, siis ei kõlba see millekski. Turunduses on täpselt samamoodi – ühe ja sama sõnumiga kõiki kõnetada pole võimalik. Mida konkreetsem on Su sihtgrupp, seda tugevamalt on võimalik seda kõnetada. Lisaks aitab sihtgrupi ja nende huvide tundmine ka sotsiaalmeedia reklaami nendeni viia, millest on väga palju abi, kui tahad oma kodulehele uusi külastajaid tuua. Siin aitab Sind sihtrühmaga sobiva visuaali ning kõneviisiga bränd. Läbimõeldud brändile toetudes on tunduvalt lihtsam luua nii head kodulehte kui toimivat reklaami.

Kui tunned, et selline lähenemine peaks olema aluseks ka Sinu kodulehe loomisel, siis uuri lähemalt meie kodulehepakette!

Lihtsa kodulehe pakett sisaldab:

  • Kliendisõbraliku kodulehe ülesehituse paikapanemist
  • Custom disaini
  • Sinu poolt antud sisu (tekstid, fotod) kandmist kodulehele
  • 1-5 sisulehte (vajadusel lisalehed)
  • SEO algseadistust kuni viiest Sinu poolt antud otsingusõnast lähtuvalt
  • Kodulehe sidumist Google Search Console’iga
  • Sotsiaalmeedia linkimist, kontaktivormi, vajadusel asukoha kaarti
  • Vajaduse korral lihtsat tekstilogo.Võimalus tellida juurde ka logopakett (logo, värvid, fondid);
  • Tasuta kodulehe majutust ja domeeni renti esimeseks aastaks veebimajutus.ee-s (alates teisest aastast veebimajutus.ee hinnakirja alusel)

Paketile on võimalik lisada
lisatasu eest ka rohkem funktsionaalsust:

– Lisa sisulehed
– Copywriting
– Blogi
– E-pood
– Mitmekeelsuse võimalus
– Kodulehesisene otsimootor
– Ürituste kalender sündmuste või broneeringute kajastamiseks
– Custom illustratsioonid
– Tasulised pildid ja fondid
– Otsimootoritele optimeeritud sisu loomine

TÖÖPROTSESS

Meie koostöö hea ning tulemusliku kulgemise tagab kuueks osaks jaotatud tööprotsess.

Saame tuttavaks

– Saadame Sulle täitmiseks kodulehe küsimustiku, mis aitab meil tuttavaks saada Sinu/Sinu firmaga ning kodulehe sihtgrupiga.

Kogume ja analüüsime infot

– Analüüsime saadud vastuseid ja loome SEO märksõnadele vastava ja sujuva kodulehe struktuuri.

Disainimine ja veebiarendus

– Kujundame vajadusel lihtsa tekstilogo
– Loome Sinu kodulehe disaini ja paneme selle üles testleheküljele. Kasutame oma töös WordPress sisuhaldussüsteemi ja kvaliteetset tasulist WordPressi teemat.
– Kanname Sinu poolt loodud sisu kodulehele (tekstid, fotod). Vajadusel pakume sisuloome teenust ja jagame foto/videograafide kontakte.

Optimeerimine ja testimine

– Testime kodulehekülje kuvamist-skalleerumist eri seadmetes ja veebilehe kiirust
– Optimeerime kodulehe kuni viiele Sinu poolt antud märksõnale.

Launching

– Pärast lõpparve tasumist viime kodulehe testlehelt üle õigele veebiaadressile ning Sinu uus koduleht jääb ootama oma esimesi uusi külalisi!

Koolitus

 – Kui koduleht on valmis ja üleval õpetame Sind oma veebilehete ise haldama. Saad teada, kuidas ise pluginaid ja teemasid uuendada ning kuidas muuta kodulehe sisutekste ja pilte.

MIDA ME SINULT OOTAME?

Kuna just Sina tead kõige paremini, milline Sina/Sinu firma on ja mis väärtust Sa klientidele pakud, siis vajame Sinu firmale sobiva kodulehe loomisel ka Sinu panust!

Meie koostöö toimib suurepäraselt
ja Sinu uus veebileht valmib ilma suuremate viivitusteta kui oled
projekti jooksul valmis:

– Täitma projekti alguseks meie poolt Sulle varasemalt edastatud kodulehe strateegia küsimustikku;
– Tagama meile õigel ajal sisumater­jalid (fotod, tekst jms) NB! Vajadusel pakume sisuloome teenust ja jagame fotograafide kontakte;
– Andma meie tööle õigeaegselt kons­truktiivset tagasisidet (anname juhised kaasa);
– Vastama meie poolt tekkivatele küsimustele ilma suuremate viivitusteta;
– Õigeaegselt arveid tasuma.

KUIDAS TOIMUB MAKSMINE?

–Projekti eest tasumine toimub tavaliselt 2-4 osas, vastavalt projekti mahukusele. Esimene osamakse tasutakse ettemaksena, et tagada koht meie töögraafikus.

KUIDAS TOIMUB PROJEKTI KÄIGUS SUHTLUS?

Sinu projekti töös olemise ajal kasutame suhtlemiseks valdavalt Asana projektijuhtimise veebitarkvara. See aitab meil hoida kogu kommunikat­siooni ning vajaliku projektiinfo ühes kohas, mis omakorda tagab projekti sujuva kulgemise. Tänu Asanale on nii meil kui Sinul selge, kui kaugel projektiga parajasti oleme ning mis toimub järgmiseks. Ära muretse, Asana kasutamine on lihtne ja loogiline ning õpetame Su enne projekti algust seda tegema. Vajadusel teeme projekti jooksul ka videokõnesid.

Kui tunned, et selline lähenemine peaks olema aluseks ka Sinu kodulehe loomisel, siis uuri lähemalt meie kodulehepakette!

TEEME KOOSTÖÖD?

Anna oma küsimustest ja koostöömõtetest märku läbi kontaktivormi või kirjuta meile tere@kuukukkdisain.ee

jälgi meie tegemisi!